Томат — результаты применения

tomat_2

Результати лабораторного та польового дослідів із вивчення впливу препарату «Біота Макс» на продуктивність рослин помідорів. Термін виконання травень – вересень 2014 року. Виконавець досліду ст. лаборант Масюченко Л.. Відповідальний  — Троценко В.І.

Вивчення впливу «Біота Макс» на продуктивність рослин помідорів при використанні препарату за схемою «обробка насіння + разовий полив грунтосуміші + разовий полив при висадці розсади у відкритий грунт».  Зафіксовано вищі темпи росту рослин у ювенільних фазах розвитку.  Статистично суттєва різниця між середніми показниками маси рослин фіксувалась на 17 день (після сходів) і пізніше. Через 24 дні після сходів різниця у середній масі рослин у контрольній  вибірці та досліді становила 10,6 %. Після висадки у відкритий грунт різниця у вегетативному розвитку рослин контрольної та дослідної вибірок зберігалась.

Групи Маса рослини, г Врожайність
Днів після висадки
10 17 24 Кількість плодів, шт. Загальна маса плодів, г
Контроль 1,8 5,2 6,6 6,0 193,8
Біота Макс 1,9 5,6 7,3 8,43 258,81
Приріст 5,5% 7,6% 10,6% 40,5% 33,5%

 

Середній приріст врожайності рослин дослідної групи був  на 34% вищою за контроль. Підвищення продуктивності рослин відбувалось за рахунок формування більшої кількості плодів. Різниці у показниках середньої маси одного плоду та темпах їх дозрівання не відмічено.

Порядок проведення лабораторного та польового дослідів із вивчення впливу препарату «Біота Макс» на посівні якості і продуктивності рослин помідорів.

Термін виконання травень – вересень 2014 року. Виконавець досліду ст. лаборант Масюченко Л.. Відповідальний  — Троценко В.І.

 1. Початок досліду. Сорт томатів «Дружба» Черкаського АПВ.
  1. Замочування насіння и підготовка грунтосуміші для майбутньої розсади. Пророщування в рулоні та пересадка у грунтосуміш (3\1 грунт з піском).
  2. Після замочування насіння було просушене.
 2. Пересадка пророщеного насіння.
  1. Для пересадки одної рослини були використані лотки на об’єм грунтосуміші 80гр.
  2. Разовий полив грунтосуміші розчином біопрепарату «Биота Макс» під час пересадки.
  3. Висаджуючи пророщене насіння було створено 5 пар рослин (зразок та контроль). У грунтосуміш цих пар було внесене добриво НПК відповідно 0\15\30\45\60.
  4. Утримувались зразки на даному етапі в утепленій теплиці закритого грунту.
 3. Спостереження за розвитком рослин. Полив звичайною водою щоденно. Норма поливу була трохи зменшена у зв’язку з підвищеною вологістю повітря у теплиці.
 4. Пересадка в грунт.
  1. Вибір місця висадки.
  2. Пересадка рослин у грунт з рідною грунтосуміш’ю.
  3. Полив грунтосуміші розчином біопрепарату «Биота Макс» під час пересадки (сумарно біля 4л на всі зразки).
  4. Використання НПК 45 пройшло на весні (нітроамофос, у еквіваленті діючої речовини азоту 300кг\га).
  5. Спостереження за розвитком рослин до моменту дозрівання плодів. Поливу звичайною водою не було.
 5. Оцінка результатів проведення лабораторного та польового дослідів.