+38 (095) 406 97 01+38 (098) 274 90 75Замовити дзвінок
Моє замовлення
0
Globioma
  1. Головна /
  2. Блог /
  3. Застосування технології No-Till для виробництва органічно чистої продукції

Застосування технології No-Till для виробництва органічно чистої продукції

Застосування технології No-Till для виробництва органічно чистої продукції

Вже неодноразово говорили про переваги технологій мінімальної обробки землі. Термін No-Till зараз став значно відомішим у колах українських аграріїв ніж 5-10-15 років тому. Однак трохи менше й рідше говорять про недоліки цих технологій та ще рідше пропонують ефективні методи боротьби з ними. А говорити про те, скільки з рішень проблем технології No-Till має суто органічну природу, взагалі дуже сумно їх майже немає.

Я пропоную вам розглянути труднощі застосування даної технології та способів вирішити їх "не хімічними" шляхами.

Пара слів про переваги No-Till та Mini-Till. Листя сторінки мережі зустрічав списки переваг з 12 пунктів, а часом і більше. Щоб не забирати час читачів опишемо їх у кількох словах: вигідно, ефективно, не «трудомістко».

Можливо ще варто згадати, що є період зміни продуктивності землі при переході на No-Till і він вимагає часу, поки ця продуктивність поступово зростає до свого максимуму. За оцінками різних господарств це період від 2-х до 5-ти років. Перехідний період — це не гідність і не брак, це просто факт, який потрібно враховувати. Адже найбільше неприємностей завдають чинників неврахованих (іноді навіть якщо вони позитивні).

А тепер кілька слів про недоліки. На них ми спеціально зупинимося трохи докладніше. Не для того, щоб показати, наскільки технологія No-Till недосконала. Тут все якраз навпаки. Якщо порівнювати — це передове нововведення, з того що ми реально маємо в руках, яке дійсно варто застосовувати масово. Про недоліки більше варто поговорити для того, щоб уявити гідні шляхи вирішення цих проблем. Хоча краще сказати: знайти «органічні» шляхи вирішення.

Хоч і не хотілося спочатку, але все ж таки зручніше описати їх за пунктами:

Дорожнеча спеціальної техніки. Не посперечаєшся, але це стосується покупки, а купувати техніку в Україні прагнуть переважно більш-менш великі господарства, а більшість користується орендованою. Так що різниця в оренді буде, але не значна і вже точно набагато менше ніж виграш у скороченні витрат на ПММ та робочу силу. Адже проходів технікою намагаємося робити щонайменше.
Потрібно обов'язково вирівняти поля під No-Till... А якщо поля вже рівні, адже їх роками вкочували під різні культури? Все одно треба? Хто це сказав? Значить, треба, але не всім і не завжди. Якщо умови дозволяють, скоротимо і цю статтю витрат.


Хвороби! — Гаряче улюблена противниками No-Till тема. Хвороби безперечно є. Проте скажіть у якому класичному господарстві їх немає? Чи можете ви згадати хоча б 1 рік за останні 15 років, коли в класичному землеробстві фермери не виливали б тонни отрути на свої поля? У мене не вийшло.
Значить, хвороби є у всіх і всім з ними треба боротися. Зрозуміло, при залишенні великої кількості пожнивних залишків на полях ризики зараження зростають істотно. Це потрібно враховувати. Так само не забуваємо про те, що при регулярних і постійних обробках мало того, що патогени виробляють резистентність до будь-якої хімії, так ще й урожай майже напевно міститиме фунгіциди системної дії з тих, що з тривалим періодом розпаду.

Фермерів можна зрозуміти: Нічого не робити – не варіант. Прикро в землю закопувати врожай з усіма грошима та зусиллями, які ти на нього витратив. Але якою є альтернатива? «Той, хто має вуха і почує, має очі і побачить» - знайоме вираження? Адже вже давно є методи біологічного контролю за захворюваннями рослин без допомоги фунгіцидів. Бажаєте працюйте за конкретними штамами відомих у вашому регіоні патогенів їх індивідуальними природними антагоністами, хочете застосовувати комплексні рішення у вигляді пробіотиків ґрунту на десяток різновидів грибків та бактерій (типу препарату «Глобіома Біота Макс»).

Словом рішення не тільки є, а ще й добрий вибір є. Причому цікавий аспект «нарощування імунітету» у ґрунту, до якого регулярно застосовуються пробіотики. Цікавий тому, що ефект прямо протилежний резистентності до хімічних обробок, але так само поводиться з часом. У міру заселення верхнього шару ґрунту корисною мікрофлорою, її висока популяція не гасить існуючі спалахи захворювань, а попереджає їх, тобто. не дозволяє хвороби навіть розпочатися.

Стаття вийшла дещо більшою, ніж планувалося спочатку, тому було вирішено розбити її на 2 частини. На цьому перша частина статті закінчується.

У другій частині ми поговоримо про пожнивні залишки та різну взаємодію з ними, про контроль бур'янів та обмеження щодо культур на яких No-Till показує скромні результати, а також про загальний вплив на ґрунт та поєднання з іншими технологіями.



Читайте також
Переваги біодобрив у порівнянні з мінеральними добривами
Переваги біодобрив у порівнянні з мінеральними добривами
Переваги Органічного Землеробства
Переваги Органічного Землеробства
Щорічний Науково-Практичний Семінар із захисту рослин 06-07.11.2015 р.
Щорічний Науково-Практичний Семінар із захисту рослин 06-07.11.2015 р.
Застосування технології No-Till для виробництва органічно чистої продукції та методи їх вирішення. (частина друга)
Застосування технології No-Till для виробництва органічно чистої продукції та методи їх вирішення. (частина друга)
Відновити родючистьь ґрунту - врятувати людство
Відновити родючистьь ґрунту - врятувати людство
Готуємо грунт на осінь
ГОТУЄМО ГРУНТ НА ОСІНЬ